Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Drużyna Odyseuszy rusza na Finały Światowe do USA

Po sukcesie, jaki odniosła nasza reprezentacja w Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu, tegoroczni Laureaci I stopnia w problemie 2 w pierwszej kategorii wiekowej, przygotowują się do etapu międzynarodowego w USA (finały światowe), które odbędą się w terminie od 21 do 26 maja na Uniwersytecie Stanowym Michigan w East Lansing.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które wsparły do tej pory Odyseuszy. Dzięki Wam udało się zebrać większość kwoty, która pokryje koszty związane z podróżą i pobytem w Stanach. Do celu brak już tylko około 8.500 PLN.

Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc. Prosimy w tytule przelewu napisać: „Odyseja Umysłu”.

Numer konta PKO BP 25 1020 4027 0000 1702 1387 5390, Poznańskie Stowarzyszenie Oświatowe.

Może też wesprzeć nasz cel, poprzez dokonanie wpłaty na konto zrzutka.pl

Odyseja Umysłu [Odyssey of the Mind] to program edukacyjny dla dzieci i młodzieży od przedszkoli po uczelnie wyższe, o 40-letnim doświadczeniu w nauczaniu twórczości. Rozwiązując problemy Odysei Umysłu, uczestnicy analizują sedno zadania, wymyślają potencjalne możliwości, a następnie decydują, jak połączyć w skuteczne rozwiązania to, co w ich pomysłach najlepsze. Rozwijają także umiejętności działania w warunkach niedoboru czasu, środków i informacji, uczą się improwizacji, podziału zadań, oceny ryzyka i wyciągania wniosków z popełnionych błędów.

Program funkcjonuje w Polsce już 28 lat. Konkurs krajowy odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Absolwenci programu są dziś menedżerami, naukowcami, artystami, ale przede wszystkim ludźmi o otwartych umysłach.

Zapraszam do zapoznania się z relacjami z Finałów Ogólnopolskich i Eurofestiwalu w Petersburgu, gdzie nasza reprezentacja spisywała się doskonale.

 

Do tej pory wsparli nas:

von Zanthier & Dachowski Kancelaria Prawnicza sp. k.

STANPOL-IMPEX Janusz Stróżyk

 PLUS PERFECT 

GRADATIM GRAŻYNA HOROWITZ

 

Bardzo dziękujemy

 

Beata Łuczak - Wencel

Adam Bech

 

Pomagają nam