Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Klasa 3a nad Jeziorem Malta

Odbywający się w Poznaniu Puchar Świata w Kajakarstwie gromadzi na trybunach miłośników sportów wodnych. Nie mogło tam zatem zabraknąć przedstawicieli Dębinki. Klasa 3a odziana w barwy narodowe wybrała się tam by aktywnie wspierać naszych reprezentantów. Przy okazji klasa zgłębiła tajniki tej dyscypliny, poznała odmiany tego sportu oraz miała możliwość obejrzenia wykorzystywanego sprzętu.

Z dużym entuzjazmem trzecioklasiści śledzili przedbiegi K-1 na dystansie 500 m, w którym startowało dwóch Polaków oraz k-1 na 1000 m kobiet. Nie szczędzili także głośnego dopingu zawodnikom niepełnosprawnym. Dużym przeżyciem dla nich było spotkanie z reprezentantem kraju Bartoszem Stabno. Mimo upału Pan Bartek dzielnie odpowiadał na różnorodne pytania, zaciekawionych życiem sportowca, dzieciaków. Obdarowani autografem z jeszcze większą mocą powrócili do dopingowania startujących zawodników.

Jak się okazało nie był to koniec niespodzianek. Trzecioklasiści swoją postawą i sercem do kibicowania zwrócili uwagę Pana Prezesa WZK Ireneusza Pracharczyka. Pan Prezes przywitał się z młodymi kibicami i nagrodził ich postawę nowymi piłkami.

To była bardzo pouczająca i emocjonująca wyprawa, a czy ziarno zainteresowania kajakarstwem zostało zasiane. przekonamy się za jakiś czas…

 

                                                                                                                      Justyna Nowaczyk

                                                                                                                      Bogna Stabno

Pomagają nam