Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Kółka zainteresowań w roku szkolnym 2018/2019

Zapraszamy do zapoznania się z propozycją kółek zainteresowań oraz zajęć korekcyjno - kompensacyjnych na rok szkolny 2018/2019.

Na większość kółek jest ograniczona liczba miejsc, a limity są związane z przepisami, liczbą komputerów, liczbą stanowisk itp.

W zeszłym roku szkolnym podjęliśmy wspólnie z rodzicami decyzję, że w pierwszej turze zapisów dziecko może zostać zapisane na maksymalnie 3 kółka zainteresowań (bez wliczania zajęć korekcyjno - kompensacyjnych oraz zajęć sportowych). Gdy dziecko zostanie zapisane na więcej niż 3 kółka zainteresowań, pozostawimy go na losowo wybranych 3 kółkach, bez dodatkowych konsultacji.

Na Odyseję umysłu dzieci zapisują się samodzielnie, zgłaszając w ustalonym terminie całą grupę do p. Agnieszki Kroll.

Na zajęcia korekcyjno - kompensacyjne nie ma samodzielnych zapisów. Są to zajęcia skierowane dla konkretnych uczniów z opiniami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, z rekomendacji nauczyciela lub szkolnego psychologa. Przy wyborze i zapisach na kółka zainteresowań prosimy uwzględnić godziny zajęć korekcyjno - kompensacyjnych.

 

OFERTA ZAJĘĆ DODATKOWYCH DLA DZIECI Z KLAS 0-3

Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne

Zajęcia Dla klas Prowadzący

poniedziałek 7:40 - 8:25


Gimnastyka korekcyjna

 

1-3 A.Paradowska
J. Paradowski

poniedziałek 8:30 - 9:25


Gimnastyka korekcyjna

 

1-3 A.Paradowska
J. Paradowski

poniedziałek  8:30


Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne  z matematyki

2 Karolina Mikuła

poniedziałek 8.30


Zajęcia korekcyjno-kompesacyjne z j.polskiego

 

3 Ewa Korcz

wtorek 7:40 - 8:25


Gimnastyka korekcyjna

 

1-3 A.Paradowska
J. Paradowski

wtorek 8:30 - 9:25


Gimnastyka korekcyjna

 

1-3 A.Paradowska
J. Paradowski

wtorek 8.30


Zajęcia korekcyjno-kompesacyjne z j.polskiego

 

2 Ewa Korcz

środa 8.30


Terapia ręki

1,2,3 Justyna Nowaczyk

czwartek 8:30


Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne z matematyki

3 Karolina Mikuła

 

Kółka zainteresowań

Kółko zainteresowań Klasy Dlaczego warto z nami być?
poniedziałek 14.20-16.00

Łyżwy (płatne)
A.Paradowska
 2-5  Łyżwy (zajęcia płatne)
poniedziałek 14.20-15.05

Matematyczny Klub Karciany 3
Beata Chudziak
3 Zajęcia kształtujące logiczne myślenie i umiejętności rachunkowe w sposób niezauważalny dla uczestnika. Odnajdą się tutaj zarówno świetni matematycy jak i matematycznie oporni. Gimnastyka umysłu przez zabawę Kartami Grabowskiego.
poniedziałek 14:20

Malowanie literami
Karolina Mikuła
 2-3 Kółko dla uczniów klas drugich i trzecich, którzy chcą doskonalić piękne pisanie, poznać rozmaite  przybory do pisania i materiały na których można pisać. Mają pomysły na stworzenie ciekawych  czcionek. Chcą się nauczyć w estetyczny i ciekawy sposób notować ważne dla nich informacje. Swoje nowe umiejętności będą mogli wykorzystać w prowadzeniu własnego bullet journal.
wtorek 8.30-9.15

Kółko doświadczalne Mały naukowiec
Natalia Jurzynek
 1-3 Świat doświadczeń będzie w zasięgu twojej ręki. Pobawimy się w szalonych naukowców, którzy  będą zgłębiać tajniki magicznych eliksirów, przygotowywać kolorowe, ciągnące stworki, a także spróbujemy wyhodować własne diamenty. Dexter-Lab czeka na Was !
wtorek 14.20-15.50

Kółko kulinarne
Smakołyki z Dębinki
Małgorzata Hajder, Ewa Korcz
 1-3 Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.
Celem kółka jest rozwijanie u dzieci umiejętności przygotowania prostych i zdrowych potraw kulinarnych, nabycie umiejętności ich dekorowania, rozwijanie zmysłu estetycznego oraz przestrzeganie zasad kulturalnego spożywania posiłku. Podczas zajęć dzieci nabywają umiejętność bezpiecznego posługiwania się podstawowymi narzędziami pracy  oraz elektrycznymi urządzeniami gospodarstwa domowego.
Cykl zajęć kończy się otrzymaniem mini książki kucharskiej z przepisami wypróbowanymi wspólnie z dziećmi.
wtorek 15:00-16:15

Piłka nożna
Hubert Brychcy
 0-1 Zajęcia piłki nożnej , nauczanie podstawowych elementów techniki piłki nożnej oraz trening ogólnorozwojowy.
środa 14.20 - 15.05

Kółko doświadczalne Mały Naukowiec
Barbara Kowalik
 1-3 Zapraszam uczniów, którzy lubią eksperymentować i przeprowadzać doświadczenia fizyczne i chemiczne. Samodzielne odkrywanie świata poprzez zabawy badawcze i eksperymenty  zaspokoi Twoją naturalną ciekawość zjawiskami fizycznymi i chemicznymi zachodzącymi w przyrodzie.
środa 14.20-15.50

Kółko kulinarne
Smakołyki z Dębinki
Małgorzata Hajder, Ewa Korcz
 1-3 Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.
Celem kółka jest rozwijanie u dzieci umiejętności przygotowania prostych i zdrowych potraw kulinarnych, nabycie umiejętności ich dekorowania, rozwijanie zmysłu estetycznego oraz przestrzeganie zasad kulturalnego spożywania posiłku. Podczas zajęć dzieci nabywają umiejętność bezpiecznego posługiwania się podstawowymi narzędziami pracy  oraz elektrycznymi urządzeniami gospodarstwa domowego.
Cykl zajęć kończy się otrzymaniem mini książki kucharskiej z przepisami wypróbowanymi wspólnie z dziećmi.
środa 14.20-15.05

Kółko taneczne
Roma Jakubowska
0-3 Kółko taneczne
środa 14.20-15.05

Kółko szachowe
Emilia Podymska
0-3 Kółko szachowe
czwartek  14.20 - 15.05

W TO MI GRAJ, czyli jak oswoić muzykę poważną
Agnieszka Marszałkiewicz
 3,4 Zajęcia dla uczniów, którzy lubią tropić, dociekać, poznawać, a ich tematem będzie muzyka nazywana poważną. Spotkania jednak nie będą poważne, ale warsztatowe i mam nadzieję twórcze.
Będziemy czytać bajki o utworach i ciekawostki o kompozytorach. Zatańczymy, zagramy i zaśpiewamy, w konstruktorów instrumentów i autorów tekstów też się pobawimy oraz malarzami obrazów zostaniemy.
Jeśli trochę się postaramy to własny film nakręcimy, książkę  wydamy i listę hitów klasycznych stworzymy. Na imprezach szkolnych również wystąpimy.
czwartek  14.20 - 15.05

MATEMATYCZNY KLUB KARCIANY 2
Justyna Nowaczyk
2 Zajęcia kształtujące logiczne myślenie i umiejętności rachunkowe w sposób niezauważalny dla uczestnika. Odnajdą się tutaj zarówno świetni matematycy jak i matematycznie oporni. Gimnastyka umysłu przez zabawę Kartami Grabowskiego.
czwartek 14.20-15.05

Coś z niczego
Grażyna Smelkowska-Bober
 2-3 Coś z niczego to zajęcia rozwijające umiejętności manualne oraz kreatywność dzieci. Pozwolą na samodzielne myślenie, nauczą oszczędności a przede wszystkim dadzą dziecku radość  z wykonania czegoś od podstaw, zrobić użytek z przeszkadzającego przedmiotu w domu . Przekonasz się, ile fantastycznych, kreatywnych pomysłów możesz wykonać z rzeczy, które pozornie już nikomu się nie przydadzą.
czwartek 14.20-15.05

Kółko filmowe
Klapsy - poznajemy, dyskutujemy
Ewa Korcz
Iza Zawartowska
 3-4 Kółko dla uczniów klas 3 i 4,którzy chcą przeżywać niesamowite przygody, dzięki podróży filmowej.
Na zajęciach będziemy oglądać wartościowe filmy tworzone na całym świecie specjalnie dla dzieci, następnie rozmawiać, analizować przedstawione historie, zwracać uwagę na formę i estetykę.
Będziemy rozwijać swoją wiedzę na temat sztuki filmowej.
czwartek 14.20-15.50

Kółko kulinarne Palce lizać
Paulina Kostyk
Krystyna Przybył
0-3 Te zajęcia to fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów.
Mają na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw oraz zachęcić je do zdrowego odżywiania pokazując, że to, co jest zdrowe może też ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować.
czwartek 14:20-15:50 co 2 tygodnie

My Raspberry Pi
Jakub Laszuk
 3 Raspberry Pi dla najmłodszych.
Bezbolesne wprowadzenie do podstaw elektroniki i programowania z minikomputerem Raspberry Pi.
czwartek 15.15-16.00

Fitness i balance
A.Paradowska
SP  Fitness i balance
piątek 8.30 - 9.15

Matmaniak 2 na tropie
Dagmara Więcek
2 Kółko matematyczne dla miłośników matematyki z klas 2, którzy :
- lubią  rozwiązywać zadania nietypowe, problemowe
- chcą szukać matematyki w życiu codziennym
- mierzyć, badać, odkrywać
- grać w gry z pozoru nie matematyczne
- chcą znaleźć odpowiedź na przykładowe pytania: Po co nam matematyka? Jak porządkować świat? Czy oczy mogą nas oszukiwać? Jak zmieścić autostradę na mapie? Ile kropel jest w Morzu Bałtyckim? Co pszczoły wiedzą o geometrii? Czy matematyka przyda się w kuchni? Czy wszystko da się zważyć i zmierzyć? ...
Zapraszam 16 chętnych poszukiwaczy.
piątek 8.30-9.15

Coś z niczego
Grażyna     Smelkowska-Bober
 0-2 Coś z niczego to zajęcia rozwijające umiejętności manualne oraz kreatywność dzieci. Pozwolą na samodzielne myślenie, nauczą oszczędności a przede wszystkim dadzą dziecku radość  z wykonania czegoś od podstaw, zrobić użytek z przeszkadzającego przedmiotu w domu . Przekonasz się, ile fantastycznych, kreatywnych pomysłów możesz wykonać z rzeczy, które pozornie już nikomu się nie przydadzą.
piątek 15:00-16:15

Piłka nożna
Hubert Brychcy
 2-3 Zajęcia piłki nożnej, doskonalenie podstawowych elementów techniki piłki nożnej oraz elementy treningu ogólnorozwojowego.
piątek 15:15

Kółko teatralno - muzyczne
Krystyna Przybył
Karol Napieralski
 1-3 Zajęcia teatralno - muzyczne dla dzieci z klas I-III. Na zajęciach dzieci zapoznają się podstawami gry aktorskiej, uczą się piosenek połączonych z ruchem scenicznym, choreografią teatralną.  Efektem końcowym jest realizacja spektaklu w oparciu o wszystkie w/w elementy: teatr, śpiew i taniec.
sobota (jedna w miesiącu)

Piechurek
Karolina Mikuła, Krystyna Przybył
 1-3 Kółko turystyczne  dla uczniów z klasy  1,2, 3, którzy z chęcią w jedną z sobotę w miesiącu wybiorą się na poznawanie ciekawych miejsc w Poznaniu i okolicach. Podczas spotkań odbywających się raz w miesiącu, dzieci będą rozwijać zainteresowania swoim regionem i turystyką pieszą, będą korzystać z różnych środków transportu, nauczą się współdziałania w grupie, ale też samodzielność. Chętni uczniowie mogą założyć książeczki turystyki pieszej i zbierać punkty na swoje pierwsze odznaki.

 

OFERTA ZAJĘĆ DODATKOWYCH DLA DZIECI Z KLAS 4-8 ORAZ 3 KLASY GIMNAZJUM

Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne

Zajęcia Klasy Prowadzący

poniedziałek, 14.20-15.05


Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego
M. Spychała-Reiss

6a, 6b M. Spychała-Reiss

poniedziałek, 15.15-16.00


Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego
M. Spychała-Reiss

8a, 8b, IIIA, IIIB M. Spychała-Reiss

środa, godz.7.30


Zajęcia k-k
I.Zawartowska

8 a, 8 b I.Zawartowska

środa, godz.14.20


Zajęcia k-k
I.Zawartowska

4 c,4 d I.Zawartowska

środa, 15.15-16.00


Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego
M. Spychała-Reiss

7a, 7b M. Spychała-Reiss

piątek, godz.7.30


Zajęcia k-k
I.Zawartowska

5 a, 5 b I.Zawartowska

piątek, godz.14.20


Zajęcia k-k
I.Zawartowska

6a, 6 b I.Zawartowska

piątek, 14.20-15.05


Zajęcia wyrównawcze
P. Reiss

5a, 5b, 5c, 5d P. Reiss

 

 Kółka zainteresowań

Kółko Klasy Dlaczego warto z nami być?

poniedziałek 7:40- 8:25


Kółko doświadczalne Poczuj chemię
Natalia Jurzynek

kl. 7-8, III Dzieci będą miały okazję samodzielnie wykonywać bezpieczne i proste doświadczenia fizyczne i chemiczne pod czujnym okiem nauczyciela. Każde takie zajęcia  będą  przygotowane w taki sposób, aby uczeń oprócz uśmiechu na twarzy wyniósł ze sobą większy bagaż doświadczeń, pomysłów, obserwacji badawczych i nowych spostrzeżeń.

poniedziałek 15.05- 16.05


Kółko gier planszowych II
Karol Bielski

kl. 7,8,III Kółko poświęcone ciekawym grom planszowym. Na zajęciach będziemy poznawać nowe tytuły, rozgryzać zasady, ćwiczyć strategie i projektować własne gry.

poniedziałek 15.15-17.00


Łyżwy (płatne)
A.Paradowska

6-8 , 3 GIM  Łyżwy (zajęcia płatne)

poniedziałek 15:15-16:00

Odyseja Umysłu
Agnieszka Kroll

 4-8 Zajęcia  rozwijające kreatywność, samodzielność, umiejętność rozwiązywania problemów w twórczy sposób i współpracy w grupie, będące elementem międzynarodowego programu edukacyjnego Odyseja Umysłu, kończącego się konkursem. Dzieci powinny się zgłaszać do prowadzącego(trenera) bezpośrednio, oddając kartkę z zapisanymi członkami grupy (7 osobowej) i wybraną datą zajęć. Program zajęć zakłada dodatkowe spotkania, np. w ferie zimowe, piątkowe popołudnia i weekendy (spotkania takie odbywać sie będa poustanelniu z rodzicami, od listopada). 

poniedziałek 15.15-16.30


Zespołowe gry sportowe
J. Paradowski

 4-6  Zespołowe gry sportowe

wtorek, 7.40-8.25


Człowiek w świecie totalitaryzmów
Renata Kuśnierczak

6-8, III Zajęcia dają okazję do lepszego poznania historii XX w. - szczególnie okresu II wojny światowej oraz okoliczności narodzin, przejawów i skutków funkcjonowania w Europie systemów totalitarnych.
Kolejne spotkania przygotowują uczestników do spojrzenia z wielu perspektyw na wydarzenie, jakim był mord polskich oficerów oraz do wyjazdu na jego miejsce – lasu katyńskiego.
Zajęcia mają formę warsztatów i prezentacji; towarzyszą im projekcje materiałów filmowych.
Uczestnicy mają też okazję realizować w ich ramach własny projekt edukacyjny.

wtorek 14.05-15.05


Kółko gier planszowych I
Karol Bielski

 5,6 Kółko poświęcone ciekawym grom planszowym. Na zajęciach będziemy poznawać nowe tytuły, rozgryzać zasady, ćwiczyć strategie i projektować własne gry.

wtorek 14:20


Kółko komputerowe/programistyczne 
Jakub Laszuk

4,5,6 Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o komputerach, programowaniu,  grafice, sieciach... i wykorzystać tą wiedzę w praktyce? W takim razie jest to miejsce dla Ciebie! To Wy na pierwszych zajęciach decydujecie co chcecie robić i potem...
Razem tworzymy, uczymy się, programujemy:)

wtorek 14:20 - 15:05


Sztuka rysowania i malowania
Grażyna Smelkowska-Bober

4-8 Krok po kroku,zaczynając od prostych form, dzieci  będą rozwijać swoje zdolności manualne i percepcję.Dowiedzą się jak zbudować przestrzeń,kompozycje na powierzchni kartki,   operować światłocieniem,stworzyć nastrój w rysunku.
Pierwszym krokiem będzie rysowanie...nie tylko ołówkiem.
Malowanie to kolejny krok nauki.Będziemy malować proste przedmioty, pejzaże itp.różnymi technikami malarskimi.

wtorek,  14.20 - 15.05


Ziarenka matematyczne
Monika Pontus - Ćwir

5 Zagadki matematyczne, łamigłówki, krzyżówki, cuda matematyczne z kartki A4 - z takimi zadaniami zmierzysz się podczas tych zajęć. Jeśli lubisz grać, budować z klocków to spędzisz miło czas, poznając matematykę w inny sposób  niż lekcji. Przyjdź, zapraszam.

wtorek 15.15-16.05


Biologia dla odważnych
Karol Bielski

kl.8, III  Bilogia dla odważnych

wtorek 15.15-16.15


Basen dodatkowy (płatny)
J.Paradowski B.Zagrodzka

4-8,  3 gim  Basen dodatkowy (zajęcia płatne)

wtorek 15:15-16:00


Kółko doświadczalne Slime
Natalia Jurzynek

4-5 Fluffy-slime, suger slime, salt slime to tylko kilka propozycji na zrobienie własnego slime, którego zabierzesz ze sobą. Na zajęcia zapoznasz się z ich rodzajami, modyfikacjami i technikami wykonywania. Spróbujemy razem stworzyć kolorowy świat SLIME.

wtorek 15:15


Kółko komputerowe/programistyczne 7-8 SP i IIIGIM
Jakub Laszuk

7-8 SP, III GIM Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o komputerach, programowaniu,  grafice, sieciach... i wykorzystać tą wiedzę w praktyce? W takim razie jest to miejsce dla Ciebie! To Wy na pierwszych zajęciach decydujecie co chcecie robić i potem...
Razem tworzymy, uczymy się, programujemy:)

wtorek 15:15 - 16:30


Kółko sportowe Piłka nożna
Łukasz Dziewulski

7,8, III Gim Zajęcia rozwijające  umiejętności z zakresu piłki nożnej oraz poprawiające  sprawności fizyczną uczniów. 

środa 14.20 - 15.05


Kącik młodego tłumacza
Monika Neumann

6,7,8 Frozen --> Kraina Lodu… Inside Out --> W głowie się nie mieści… Przetłumaczyłbyś inaczej? Spróbuj swoich sił w roli tłumacza! Na zajęciach poznasz techniki tłumaczeniowe, dowiesz się czego należy unikać oraz przekonasz się jak kultura właściwa dla danego obszaru wpływa na proces tłumaczeniowy. Jeżeli interesujesz się kulturą krajów anglosaskich i jesteś pasjonatem języka angielskiego, Kącik młodego tłumacza jest dla Ciebie! See you then!

środa, 14.20-15.05


Kółko i krzyżyk- matematyczne wyzwania
Teresa Myszkowska

6  Jeżeli lubisz liczyć, rozwiązywać matematyczne łamigłówki,mierzyć się z matematycznymi wyzwaniami- zapraszam do udziału.To dla Ciebie są te zajęcia.Jeżei nie lubisz matematyki - też zapraszam. Istnieje szansa, że po tych zajęciach ją polubisz:-)Rozwiązywać będziemy zadania nie tylko trudne, będą też ciekawe i śmieszne.Spróbujemy także  zredagować  matematyczną gazetkę dla klas młodszych.

środa 14:20-15:05


Odyseja Umysłu
Agnieszka Kroll

 4-8 Zajęcia  rozwijające kreatywność, samodzielność, umiejętność rozwiązywania problemów w twórczy sposób i współpracy w grupie, będące elementem międzynarodowego programu edukacyjnego Odyseja Umysłu, kończącego się konkursem. Dzieci powinny się zgłaszać do prowadzącego(trenera) bezpośrednio, oddając kartkę z zapisanymi członkami grupy (7 osobowej) i wybraną datą zajęć. Program zajęć zakłada dodatkowe spotkania, np. w ferie zimowe, piątkowe popołudnia i weekendy (spotkania takie odbywać sie będa poustanelniu z rodzicami, od listopada). 

środa 15:15-16:00


Kółko taneczne
Roma Jakubowska

 4-8 i III GIM Kółko taneczne

środa 15:15-16:00


Kółko szachowe
Emilia Podymska

 4-8 i III GIM  Kółko szachowe

środa 15:15-16:00


Odyseja Umysłu
Agnieszka Kroll

 4-8 Zajęcia  rozwijające kreatywność, samodzielność, umiejętność rozwiązywania problemów w twórczy sposób i współpracy w grupie, będące elementem międzynarodowego programu edukacyjnego Odyseja Umysłu, kończącego się konkursem. Dzieci powinny się zgłaszać do prowadzącego(trenera) bezpośrednio, oddając kartkę z zapisanymi członkami grupy (7 osobowej) i wybraną datą zajęć. Program zajęć zakłada dodatkowe spotkania, np. w ferie zimowe, piątkowe popołudnia i weekendy (spotkania takie odbywać sie będa poustanelniu z rodzicami, od listopada). 

środa 15.15-16.30


Piłka siatkowa
A.Paradowska

 7-8  i 3 Gim  Piłka siatkowa

środa 15:15 (Dębinka I, kontynuacja)

Zespoły wokalne
Karol Napieralski

 4-7 Zajęcia w kameralnych zespołach, realizujących wokalny program estradowy, konkursowy. Dzieci, młodzież przygotowują materiał artystyczny i ukazują go na koncertach szkolnych, zewnętrznych imprezach plenerowych, tworzą oprawę artystyczną mszy św, bądź uczestniczą w akcjach charytatywnych. Zespoły uczestniczą również w wokalnych konkursach, czy festiwalach.

czwartek godz. 7.40 - 8.25


Matematyka kołem się toczy
Monika Pontus - Ćwir

kl. 8 SP Jeśli chcesz więcej niż na lekcji, jeśli chcesz szerzej poznać równania, układy równań, bryły obrotowe i łyknąć statystyki - zapraszam wszystkich, którzy nie boją się wyzwań.
Ciekawe zadania sprawią, że poranek czwartkowy będzie dobrym początkiem dnia.

czwartek 7.40-8.25


Spotkania z biologią
Karol Bielski

kl. 6,7 Pierwsze poważne podejście do biologii, dlatego kółko poświęcone będzie najciekawszej i najbardziej atrakcyjnej części przedmiotu: anatomia człowieka, ekologia, badania terenowe. Wstęp do konkursu biologicznego.

czwartek 7.40-8.25


Piłka koszykowa
A.Paradowska

7-8, 3 gim  Piłka koszykowa

czwartek, 14.20-15.05


Kółko filmowe Klapsy - poznajemy, dyskutujemy
Ewa Korcz, Iza Zawartowska

 3-4 Kółko dla uczniów klas 3 i 4,którzy chcą przeżywać niesamowite przygody, dzięki podróży filmowej.
Na zajęciach będziemy oglądać wartościowe filmy tworzone na całym świecie specjalnie dla dzieci, następnie rozmawiać, analizować przedstawione historie, zwracać uwagę na formę i estetykę.
Będziemy rozwijać swoją wiedzę na temat sztuki filmowej.

czwartek 14.20 - 15.05


W TO MI GRAJ czyli jak oswoić muzykę poważną
Agnieszka Marszałkiewicz

3, 4 Zajęcia dla uczniów z klas 3 i 4, którzy lubią tropić, dociekać, poznawać, a ich tematem będzie muzyka nazywana poważną. Spotkania jednak nie będą poważne, ale warsztatowe i mam nadzieję twórcze.
Będziemy czytać bajki o utworach i ciekawostki o kompozytorach. Zatańczymy, zagramy i zaśpiewamy, w konstruktorów instrumentów i autorów tekstów też się pobawimy oraz malarzami obrazów zostaniemy.
Jeśli trochę się postaramy to własny film nakręcimy, książkę  wydamy i listę hitów klasycznych stworzymy. Na imprezach szkolnych również wystąpimy.
czwartek 14:20 (Dębinka III, klasy IV,V)

Zespoły wokalne
Karol Napieralski
 4-7 Zajęcia w kameralnych zespołach, realizujących wokalny program estradowy, konkursowy. Dzieci, młodzież przygotowują materiał artystyczny i ukazują go na koncertach szkolnych, zewnętrznych imprezach plenerowych, tworzą oprawę artystyczną mszy św, bądź uczestniczą w akcjach charytatywnych. Zespoły uczestniczą również w wokalnych konkursach, czy festiwalach.

czwartek 15:15-16:00


Fitness and balance
A.Paradowska

Sp, gim  Fitness and balance

czwartek 15:15-16:30


Piłka nożna
J. Paradowski

 4-6  Piłka nożna

czwartek 15:15-16:00


Zajęcia teatralno- muzyczne
Karol Napieralski, Agnieszka Kroll

4-6 Zajęcia prowadzone metodą projektu. uczniowie stworzą grupę teatralną i przygotują się do wystawienia sztuki-musicalu. W ramach zajec będa miały miejsce m.in. warsztaty teatralne, wokalne.

piątek, 14:20-15:15


Kółko historyczne
Agnieszka Kroll

kl. 4-6 Zajęcia wychodzą poza tematy poruszane podczas lekcji historii lub je pogłębiają. Prowadzone będą metodą projektu edukacyjnego, aktywizując uczniów do samodzielnego działania i odkrywania historii mniej znanych. Zajmiemy się historią i dziedzictwem regionu, spróbujemy stworzyć mini grupę rekonstrukcji historycznej, odwiedzić miejsca warte poznania z punktu widzenia historii, odszyfrować tajemnice i zagadki historii.

piątek 14:20 (Dębinka II, schola, kontynuacja)


Zespoły wokalne
Karol Napieralski

 4-7 Zajęcia w kameralnych zespołach, realizujących wokalny program estradowy, konkursowy. Dzieci, młodzież przygotowują materiał artystyczny i ukazują go na koncertach szkolnych, zewnętrznych imprezach plenerowych, tworzą oprawę artystyczną mszy św, bądź uczestniczą w akcjach charytatywnych. Zespoły uczestniczą również w wokalnych konkursach, czy festiwalach.

piątek 15.15-16.00


Odkrywamy scenę - odkrywamy siebie. Warsztaty teatralne
Piotr Reiss

7-8. oraz III gim. W Lecie Muminków możemy przeczytać, że Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są. Trudno sobie wyobrazić lepszą rekomendację dla zajęć teatralnych. Jako prowadzący mogę jedynie zapewnić, że podczas cotygodniowych spotkań nie zabraknie ani możliwości do doskonalenia umiejętności aktorskich, ani okazji do rozwijania erudycji kulturowej.

sobota (jedna w miesiącu)


Kółko turystyczne Piechur
Barbara Kowalik

 4-8 Zapraszam tych, którzy lubią przygodę, wędrowanie i poznawanie Poznania i jego okolicy. W sympatycznej atmosferze przeżyjesz ciekawie czas, poszerzając swoje umiejętności i wiedzę przyrodniczo - geograficzną.  Piesze wycieczki, wypady za miasto, umożliwią Ci bliższe poznanie zakątków Poznania i jego okolicy. Zapewniam –  aktywność i zdrowy styl życia.


Poza godzinami lekcyjnymi dzieci mogą korzystać z oferty placu zabaw, boiska, świetlic i kuchni Jaglanka.

Życzymy bezpiecznie, ciekawie i miło spędzanego czasu w Dębince :)

Pomagają nam