Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Spotkanie teatralne w 2b

Oj działo się, działo w sali klasy 2b! W piątkowe popołudnie 8 kwietnia najpierw rodzice obejrzeli przedstawienie  ("W krainie nieco brudnych bajek") przygotowane przez dzieci, a potem przejęli role swoich pociech i dali własny spektakl. Młodsi przygotowali również przekąskę: pieczone jabłka nadziewane konfiturami, orzechami i rodzynkami a starsi pyszne ciasta.
Praca nad przedstawieniem trwała dość długo, gdyż drugoklasiści sami przygotowali scenografię, zaproszenia, ćwiczyli role i tańce. Ostatnia, generalna próba  odbyła się w obecności zaproszonych młodszych kolegów z klasy 1a. 
W dniu premiery wszyscy aktorzy; zarówno dzieci, jak i ich rodzice założyli piękne stroje (niektórzy przebierali się kilkakrotnie); wszyscy również wykazali w trakcie przedstawień duże zdolności aktorskie i… improwizacyjne.
Tego co się działo na scenie nie da się opisać; zdjęcia również nie oddają tej atmosfery, która panowała na scenie i widowni. Trzeba było tam być! Wszyscy bawili się świetnie i orzekli, że warto takie spotkania powtarzać częściej.

                                   Dziękuję  za wspólną zabawę  - Krystyna Przybył

Pomagają nam