Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Warsztaty języka angielskiego z native speakerami

W dniach 26-27 lutego oraz 5-6 marca 2018 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty języka angielskiego prowadzone przez native speakerów – Jonathana z Wielkiej Brytanii oaz Tonyego z USA.

Młodzież klas gimnazjalnych uczestniczyła w zajęciach zatytułowanych BREXIT – FOR OR AGAINST. Była to debata na najgorętszy temat ostatnich miesięcy,  a mianowicie wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Uczniowie poznali, czym UK różni się od innych państw europejskich i czemu zdecydowała się a opuszczenie Unii. Kto o tym zadecydował, a kto stracił urząd. Gimnazjaliści mieli okazję zastanowić się i przedyskutować, jak Brexit wpłynie na ich przyszłe życie, jako Europejczyków.

Z kolei uczniowie klas 7 SP rozmawiali na temat BRISTISH AND AMERICAN CULTURE – DEIFFERENCES AND SIMILARITIES – MITY I FAKTY.  Młodzież zapoznała się z zarysem historycznym, różnicami kulturowymi oraz ciekawostkami na temat Wielkiej Brytanii oraz USA. Była to wspaniała okazja do bezpośredniego poznania stylu życia, realiów oraz codzienności tych krajów.

Erwina Jiya

Pomagają nam