Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Wyjście do Instytutu Pamięci Narodowej

30 stycznia uczniowie klas siódmych wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Instytutu Pamięci Narodowej. Najpierw z uwagą wysłuchali wykładu na temat powstania wielkopolskiego. Obejrzeli intersującą prezentację multimedialną poświęconą temu tematowi.

Następnie grupa rekonstrukcyjna z Pleszewa zaprezentowała ubiór i uzbrojenie powstańców. Chętni wykonali sobie pamiątkowe zdjęcia. Nikogo nie dziwi fakt, iż szczególnie zainteresowani tym tematem byli chłopcy.

Jednak największe zafascynowanie wzbudziło zwiedzanie magazynów oraz wejście do pracowni reprografii. Tam archiwiści pokazali młodzieży, na czym polega skanowanie oraz konserwacja dokumentów. Uczniowie byli bardzo zaskoczeni, gdy ujrzeli sposób na to, jak z podartej, starej kartki można odtworzyć czytelny dokument.

Potem wszyscy wzięli udział w różnego typu grach. Największym zainteresowaniem cieszyło się koło fortuny. Młodzież odpowiadała na pytania dotyczące Polski (symbole, hymn, daty itp.). Każdy otrzymał podarunek. Uczniowie chętnie też zaangażowali się w inne zabawy edukacyjne, np. gry planszowe. Pewnie z radością pozostaliby przy nich dłużej, niestety czas na to nie pozwalał. Zatem po dwugodzinnym pobycie w Instytucie Pamięci Narodowej wrócili do szkoły.

Pomagają nam