Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Pokaz filmowy i warsztaty „ Mała radość”

W pewną wrześniową środę w klasie 2a i 2b odbył się pokaz i warsztaty „ Mała radość” w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej Simchat Chajim Festival.

Warsztaty prowadzone w konwencji „kina objazdowego” miały niezwykle symboliczny wydźwięk.

Pokaz filmu „ Zupa z kamieni” postawiła przed naszymi dziećmi sporo pytań, na które po chwili rozmowy prawie wszyscy odnaleźli odpowiedzi. Każdy otrzymał mały kamień, zimny, zwyczajny jakich wiele. Trzymając go dłużej w dłoniach stawał się cieplejszy, ponieważ otrzymał ciepło trzymającego. Podobnie jest z ludźmi . Można podarować innym to ,co w nas najlepsze. Drobna umiejętność , cecha charakteru , zachowanie może stać się cząstką czegoś większego. Wspólnie można stworzyć dzieło przynoszące korzyść większej grupie, ale tez radość kilku ludziom.

Każde dziecko zapisało na kartce swoją cechę/umiejętność, którą chciałoby podzielić się z innymi. Następnie wszystkie kartki włożyliśmy do słoika „ wspólnej zupy”

Kolejny film „ Hej Jelonku” uczy uważności słowa i gestu. Z pozoru niewielkie gesty mogą mieć wielki wpływ na drugą osobę. Od nas zależy jaki to będzie wpływ.

Wszyscy otrzymaliśmy swój kamień jako symbol pamięci o potencjale, który w nas drzemie. Razem mamy siłę i moc. Każdy z nas jest ważny, bo tylko razem możemy przenosić góry.

Pamiętajmy o tym na co dzień. Drobny gest może rozpocząć lawinę . Czego ? Zależy od nas.

 

 

                                                                                                                             Dagmara Więcek

Pomagają nam