Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

„Bon czy ton”, „Kacper z szuflady”, „Co to znaczy…”, „Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu”… to lektury, po które każde z dzieci sięga, z dużą przyjemnością i doskonale zna nazwisko autora tych zabawnych i jednocześnie mądrych książek.

Grzegorz Kasdepke skradł serca uczniów klasy 3a za sprawą tytułowego bohatera jednej ze swoich serii - „Detektywa Pozytywki”. Zainspirowani jego postacią sami rozpoczęli swoją przygodę z twórczym pisaniem i tak powstała książka „Detektyw Pozytywka oczami 2a”. Od tej chwili największym klasowym marzeniem było spotkanie z pisarzem. Okazało się jednak, że Pan Grzegorz jest w trakcie pisania nowej książki i w najbliższym czasie osobisty kontakt nie będzie możliwy, ale trzecioklasiści zostali zaproszeni do spotkania na Skypie.

Euforia oczekiwania na ten dzień udzielała się wszystkim, każdy zastanawiał się o co chciałby zapytać, by w pełni wykorzystać tę niepowtarzalną okazję. Pan Grzegorz wprowadził dębinkowych fanów do swojego prywatnego świata i okazał się niesamowicie ciepłym oraz pogodnym człowiekiem. Dzielnie odpowiadał na najtrudniejsze pytania okraszając je ciekawymi historiami z własnego życia. Udzielił sporo rad początkującym pisarzom i zdradził arkana swojej pracy. Z zapartym tchem trzecioklasiści podziwiali zgromadzoną przez Pana Grzegorza bibliotekę, przyglądali się miejscu w którym pracuje, a możliwość zobaczenia ściany, na której pisarz planuje dalsze losy Pozytywki nadała temu spotkaniu znamiona wyjątkowości. To wydarzenie na pewno na długo pozostanie w pamięci miłośników twórczości Grzegorza Kasdepke.

 

                                                                                                                      Justyna Nowaczyk

Pomagają nam